Marcin Rola wykreślony z listy wyborczej Konfederacji. Odgórna decyzja partii?

3
2
39
Marcin Rola
Marcin Rola / Fot. Facebook

Marcin Rola, został nagle wykreślony z listy wyborczej Konfederacji. Choć wcześniejsze nieoficjalne doniesienia sugerowały, że Rola ma być kandydatem z ostatniego miejsca w Warszawie, świeże ustalenia sugerują, że decyzja o jego usunięciu została podjęta cicho i bez oficjalnego komunikatu.

Doniesienia o kandydaturze Roli

Początkowe doniesienia sugerowały, że Rola miał zostać umieszczony na ostatniej pozycji listy wyborczej Konfederacji w Warszawie. [Rola otrzymał poparcie zarówno od władz partii, jak i osobiście pragnął wziąć udział w wyborach. Spekulowano, że zrezygnował on w międzyczasie z funkcji redaktora naczelnego telewizji wrealu24 w celu skoncentrowania się na swojej kandydaturze.

Nagła decyzja - Rola bez miejsca na liście

Niemniej jednak, ostatnie ustalenia przynoszą nowe informacje. Zgodnie z relacją portalu Salon24.pl, Rola został wykreślony z listy wyborczej Konfederacji w Warszawie, co wywołało ogromne zaskoczenie. Oficjalnie nie ogłoszono powodów takiej decyzji, jednak ważny polityk z władz partii potwierdził, że Rola nie będzie już kandydatem w tych wyborach. Na pytanie o przyczyny tej decyzji, polityk stwierdził, że nie ma potrzeby powtarzać plotek i że powód nie jest istotny.

Rola, z którym dziennikarze próbowali skontaktować się w związku z tą sytuacją, udzielił krótkiej odpowiedzi przez SMS-a. Odpowiedział, że obecnie nie może sobie pozwolić na polityczne zaangażowanie, dlatego nie będzie startował w wyborach. Już od samego początku pojawił się duży opór wewnątrz samej Konfederacji wobec kandydatury Marcina Roli. Jego wcześniejszy dorobek w mediach społecznościowych i wypowiedzi w telewizji budziły kontrowersje, a niektóre z nich mogłyby stanowić potencjalną broń przeciwników ugrupowania, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej.

Kto na zastąpi Marcina Rolę?

Politycy Konfederacji, zapytani o przyczyny wykreślenia Roli z listy w Warszawie, nie wydają się być skłonni do komentowania tej decyzji. Na miejscu, które miał zająć youtuber znajdzie się Jacek Bartyzel. 

Kwestie Prawne i Niejasna Przyszłość Roli

Dodatkowo, na przestrzeni czasu pojawiły się kwestie prawne związane z Marcinem Rolą. Sąd Apelacyjny w Warszawie w ubiegłym roku uznał, że Rola może być określany jako "patostreamer" na podstawie używanych przez niego sformułowań i epitetów wobec różnych osób i grup. Sąd oddalił pozew złożony przez Rolę przeciwko Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich, który użył tego określenia wobec redaktora.

 

Źródło: tvmn.pl, Salon 24

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
2
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo