Ludzie-zombie na ulicach USA. Mają spowolnione ruchy i gnijące rany. To efekt nowego narkotyku
W ostatnim czasie na Twitterze zaczęło pojawiać się coraz więcej nagrań, na których widać ludzi, którzy są powykrzywiani i snują się jak zombie. Jest to efekt popularności pewnego nowego narkotyku, a dokładnie fentanylu.
- Stany Zjednoczone są zalewa mieszanka fentanylu z ksylazyną, która jest środkiem wykorzystywanym m.in. do znieczulania koni.
- Osoby, które zażywają taką mieszankę chodzą pochylone, wykonują bardzo wolne ruchy. Wielu z nich ma gnijące rany.
- W 2021 roku w Stanach Zjednoczonych zmarło z powodu przedawkowania narkotyków ponad 107 tys. osób.
- Zobacz także: Prezydent Francji zapowiedział, że będzie rozmieszczać rodziny bojówkarzy w miejsca, których nie dotknęły zamieszki
Ludzi-zombie na ulicach jest mnóstwo. I nie tylko takich, którzy nie kontaktują, mają spowolnione ruchy. Niestety, są też tacy, którzy są bardzo agresywni - powiedziała w rozmowie z Interią osoba mieszkająca w Kalifornii.
Okazuje się, że Stany Zjednoczone są zalewa mieszanka fentanylu, który jest łatwy i tani w produkcji, z ksylazyną, która jest środkiem wykorzystywanym m.in. do znieczulania koni czy bydła.
Ludzie przypominający zombie
Osoby, które zażywają taką mieszankę chodzą pochylone, wykonują bardzo wolne ruchy. Wielu z nich ma gnijące rany, a ich ciała są powykrzywiane. Przypominają zombie rodem z filmów grozy.
In Philadelphia fentanyl is making them zombies
pic.twitter.com/to00sW7Fcw — Somalianbae🇸🇴🇰🇪 (@ZamuhAdan) July 17, 2023
Czytaj także: Niemcy. Młodzi imigranci zaatakowali chłopców stojących na przystanku
USA ma ogromny problem z narkotykami
Według ekspertów problem zaczął się od nadmiernego przepisywania opioidów na wszelkie bóle, a nasilił się w ostatnich latach z powodu napływu taniej heroiny i syntetycznych opioidów, w tym fentanylu, dostarczanych przez zagraniczne kartele narkotykowe - podał portal.
Fentanyl jest 100 razy silniejszy niż morfina i 50 razy niż heroina. W 2021 roku w Stanach Zjednoczonych zmarło z powodu przedawkowania narkotyków ponad 107 tys. osób. W tym aż 70 tys. po zażyciu fentanylu.
Biały Dom ogłosił podjęcie walki z narkotykami, w ciągu najbliższych dwóch lat chce zmniejszyć liczbę zgonów wywołanych przez fentanyl i ksylazynę o 15 proc. Strategia prezydenta Joe Bidena zakłada m.in. kierowanie uzależnionych na terapię.
Źródło: interia.pl, fronda.pl, twitter