Wspieraj wolne media

Rząd wiedział wcześniej o aresztowaniu polskich żołnierzy? Trwa inwazja imigrantów. Lipiec: "To jest plucie żołnierzom w twarz"

1
0
3
Poseł PiS Krzysztof Lipiec
Poseł PiS Krzysztof Lipiec / Fot. TVMN

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. Wypowiedział się on na temat aresztowania polskich żołnierzy.

  • W środę portal "Onet" zamieścił bulwersującą informację o zatrzymaniu polskich żołnierzy przez Żandarmerię Wojskową.
  • Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował działanie prokuratury.
  • Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec nie ufa wypowiedzi lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  • Zobacz także: Sikorski jest gotów debatować z Mastalerkiem. Szef gabinetu prezydenta odpowiedział

W środę portal "Onet" zamieścił bulwersującą informację o zatrzymaniu polskich żołnierzy przez Żandarmerię Wojskową. W marcu tego roku w okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne, gdzie stacjonują żołnierze z 1. Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki doszło do obrony polskiej granicy przed nielegalnymi imigrantami. Grupa żołnierzy z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej oddała strzały ostrzegawcze w powietrze, gdy imigranci przekroczyli granicę polsko-białoruską.

Jak relacjonuje "Onet" pierwsze strzały ostrzegawcze nie przyniosły jednak skutku i imigranci nacierali w dalszym ciągu. Wobec tego żołnierze zaczęli strzelać w ziemię. Łącznie miało zostać wystrzelonych 43 pociski, a niektóre z nich trafiły rykoszetem w płot.

Najbardziej smutnym i bulwersującym faktem w tej sprawie jest to, że okoliczni mieszkańcy nie podziękowali żołnierzom za obronę ich dobytku i kraju lecz zawiadomili o zdarzeniu Żandarmerię Wojskową.

Migranci w końcu się wycofują. Kiedy sytuacja jest już opanowana, do akcji wkracza straż graniczna. Jej funkcjonariusze nie dziękują jednak żołnierzom za wyparcie migrantów, lecz zawiadamiają Żandarmerię Wojskową - relacjonuje portal.

Według relacji jednego z żołnierzy rozgoryczonych postępowaniem polskich służb i prokuratury, zatrzymano trzech jego kolegów ze służby. Wobec dwóch wszczęto postępowanie, a z aresztu wyszli dzięki zbiórce kolegów z batalionu na opłacenie prawnika. Rozmówca "Onetu" zarzuca dowódcom, że nie są zainteresowani, aby pomóc żołnierzom.

Czytaj więcej: Ryszard Petru popiera projekt Konfederacji. Chodzi o przedawnienie zobowiązań podatkowych

Krzysztof Lipiec ostro o aresztowaniu polskich żołnierzy

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. Wypowiedział się on na temat aresztowania polskich żołnierzy broniących kraju przed inwazją imigrantów.

Nie sądzę, żeby Kosiniak nie wiedział wcześniej, po prostu umył ręce. Nie wiem, czy sam nie powinien stanąć przed wymiarem sprawiedliwości - stwierdził Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

To jest plucie żołnierzom w twarz, oni powinni otrzymać nagrody za ochronę granic RP - podkreślił Krzysztof Lipiec.

Cały wywiad z Krzysztofem Lipcem można obejrzeć na platformie Facebook, Banbye oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo