Wspieraj wolne media

Lewicowa poseł krytykuje dopuszczanie biologicznych mężczyzn do rywalizacji sportowej z kobietami

2
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Lewicowa poseł z Wielkiej Brytanii krytykuje dopuszczanie biologicznych mężczyzn - jako transkobiet - do rywalizacji sportowej z kobietami, chodzi m.in. o boks.

  • Analityk i publicysta Kacper Kita zwrócił uwagę, że lewicowa poseł krytykuje dopuszczanie biologicznych mężczyzn jako "transkobiet" do rywalizacji sportowej z kobietami - w tym do boksu.
  • Kita: W Polsce niektórzy powiedzą, że krytyka agendy trans ogranicza się do "skrajnej prawicy".
  • Udział transseksualnych zawodniczek w rywalizacji ze sportsmenkami płci żeńskiej budzi wiele kontrowersji.
  • Zobacz także: List ws. Przemysława Babiarza. Wielkie nazwiska walczą o jego przywrócenie

Biologiczni mężczyźni mogli rywalizować w walkach bokserskich przeciwko biologicznym kobietom. Zatem mężczyźni bijący kobiety traktują to jako sport widowiskowy. Nic nadzwyczajnego - napisała na platformie X polityk Partii Pracy Rosie Duffield.

Transpłciowi sportowcy

Analityk i publicysta Kacper Kita zwrócił uwagę, że lewicowa poseł krytykuje dopuszczanie biologicznych mężczyzn jako "transkobiet" do rywalizacji sportowej z kobietami - w tym do boksu.

W Polsce niektórzy powiedzą, że krytyka agendy trans ogranicza się do "skrajnej prawicy" - dodał.

Udział transseksualnych zawodniczek w rywalizacji ze sportsmenkami płci żeńskiej budzi wiele kontrowersji. Na igrzyskach w Tokio po raz pierwszy dopuszczono do startu transpłciowych zawodników - choćby Laurel Hubbard, transpłciową kobietę dźwigającą ciężary. 

Jej olimpijski debiut wzbudził jednak kontrowersje. Gdy Hubbard dostała nominację rozgorzała sportowo-etyczna debata o równym traktowaniu i równych szansach.

Czytaj także: Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Egzorcyści zabrali głos

"Osoba sportująca". MKOl przedstawił instrukcję dla dziennikarzy

W dobie istnienia niezliczonej ilości płci, dziennikarze powinni używać języka pozbawionego znamion seksizmu, języka, który jest inkluzywny lub równościowy, dlatego Komitet Olimpijski opracował dla nich 30-stronicową instrukcję.

Zawiera np. naciski na używanie zwrotów bezosobowych: “osoba przewodnicząca, osoba operatorska, osoba sportująca” zamiast “przewodniczący, operator czy sportowiec” - napisał na platformie X dziennikarz i publicysta Igor Janke.

Źródło: x.com, dw.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo