Dramatyczna historia lewicowego aktywisty LGBT po udarze. Skandaliczne zachowanie lekarzy. Zareagował Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak

0
0
0
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Leszek Szymański

Jak poinformowała aktywistka LGBT Katarzyna Szyniszewska 44-letni Tomasz Szypuła w ubiegłą środę dostał udaru. Aktywista przez wiele godzin próbował doprosić się na przychodni pilnej pomocy. Do tej dramatycznej sytuacji odniósł się Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Jak poinformowała aktywistka LGBT Katarzyna Szyniszewska, jej przyjaciel, działacz polityczny 44-letni Tomasz Szypuła w ubiegłą środę dostał udaru. Według relacji siostry poszkodowanego, aktywista przez wiele godzin próbował doprosić się na przychodni pilnej pomocy. Mężczyzna poinformował o swoich objawach, lecz tam miał otrzymać wyłącznie leki na obniżenie ciśnienia i zalecono mu powrót do domu. Jednakże po powrocie mężczyzna stracił przytomność.

W internetowym wpisie wskazała, że najpierw siostra zabrała aktywistę do przychodni. Tam podano mu leki na obniżenie ciśnienia i odesłano do domu. Ciśnienie miało pozostać na wysokim poziomie. Co gorsze, Szypuła po powrocie do domu stracił przytomność. - podaje Katarzyna Szyniszewska.

Według dalszych relacji, został on zabrany karetką pogotowia do szpitala, gdzie przez kilkanaście godzin miał czekać na przyjęcie na oddział. Lekarze odmawiali przyjęcia, a także sugerowali Tomaszowi powrót do domu. Dopiero po interwencji zdenerwowanej sytuacją siostry jedna z lekarzy zdecydowała się przyjąć pacjenta po udarze - warto zaznaczyć, że w przypadku udaru liczy się każda minuta reakcji.

Siostra Tomka walczyła dalej i nie dawała za wygraną. Przebłagała panią doktor na korytarzu, żeby przyjęła brata na oddział i był to oddział laryngologiczny. Minęło wiele godzin, zanim Tomek został objęty profesjonalną pomocą - czytamy dalej we wpisie.

Szyniszewska przekazała też, że stan Szypuły jest krytyczny i obecnie przebywa on na oddziale intensywnej terapii.

Czytaj więcej: Bruksela pomoże Polsce z imigrantami? Zdecydowana reakcja polityka Konfederacji. Sośnierz: "Co najwyżej to oni mogą się od nas nauczyć"

Reakcja Krzysztofa Bosaka na problemy zdrowotne ideowego wroga

Do sprawy odniósł się Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak. Skrytykował on poprzednie władze Prawa i Sprawiedliwości oraz obecne Platformy Obywatelskiej o brak rozwiązania takich podstawowych kwestii medycznych.

Dramatyczna historia. Jej bohater to jeden z liderów polskich organizacji LGBT i kandydat partii tęczowej lewicy. Żadnemu przeciwnikowi nie życzę takiego potraktowania! Wszyscy kolejni ministrowie zdrowia i premierzy odpowiadają za to, że coś takiego jest możliwe - podkreślił Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Źródło: polsatnews.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo