Krucjata ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Bp Schneider apeluje do katolików
Biskup Athanasius Schneider zachęca do udziału w krucjacie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Rozpocznie się ona w pierwszą sobotę stycznia 2024 roku i zakończy w pierwszą sobotę grudnia tegoż roku.
- Kościół katolicki obchodzi 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ono odwieczne przekonanie, że Maryja przyszła na świat wolna od grzechu pierworodnego.
- Krucjata polega na codziennej modlitwie różańcowej i praktykowaniu Pięciu Pierwszych Sobót, aby za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny błagać Boga o pomoc i interwencję, zwłaszcza dla Stolicy Apostolskiej w Rzymie.
- W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP asystent duchowy Bractwa Matki Bożej Fatimskiej bp Athanasius Schneider zaapelował do katolików na całym świecie o udział w krucjacie.
- Zobacz także: Procesje Różańcowe za Życiem. "Nie zgadzamy się z pomysłami nowej większości parlamentarnej"
Kościół katolicki obchodzi 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ono odwieczne przekonanie, że Maryja przyszła na świat wolna od grzechu pierworodnego. W sposób oficjalny prawda ta została ogłoszona jako dogmat w 1854 r. przez papieża Piusa IX.
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP asystent duchowy Bractwa Matki Bożej Fatimskiej bp Athanasius Schneider zaapelował do katolików na całym świecie o udział w krucjacie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Czytaj także: Prowincjał odwołał panel dyskusyjny na temat książki Dzierżanowskiego. Duchowni tłumaczą decyzję ogromnymi emocjami
Duchowa krucjata
Krucjata duchowa rozpocznie się w pierwszą sobotę stycznia 2024 r. (6 stycznia) i zakończy w pierwszą sobotę grudnia 2024 r. (7 grudnia).
W obliczu ogromnego kryzysu, dotykającego obecnie Kościół katolicki, Bractwo Matki Boskiej Fatimskiej rozpoczyna ogólnoświatową krucjatę duchową, polegającą na codziennej modlitwie różańcowej i praktykowaniu Pięciu Pierwszych Sobót, aby za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny błagać Boga o pomoc i interwencję, zwłaszcza dla Stolicy Apostolskiej w Rzymie - czytamy w apelu.
Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót polega na przystąpieniu w pierwszą sobotę miesiąca do spowiedzi i Komunii świętej, odmówieniu przynajmniej jednej części różańca i piętnastominutowym rozważaniu jednej z tajemnic różańcowych w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Źródło: fronda.pl