Kosmiczny znak zapytania na zdjęciu z teleskopu Jamesa Webba? To nie jest wybryk naukowców. Zobacz niezwykłą fotografię, która obiegła świat [ZDJĘCIE]

2
0
2
Zdjęcie systemu Hebrig-Haro 46/47
Zdjęcie systemu Hebrig-Haro 46/47 / Fot. Twitter/ NASA, ESA, CSA, J. DePasquale (STScI)

Jedno ze zdjęć z kosmicznego teleskopu Jamesa Webba wyjątkowo zaskoczyło naukowców. Na jednym ze zdjęć opublikowanych przez NASA zobaczyli bowiem wielki znak zapytania. Dziwna formacja w kształcie kosmicznego znaku zapytania na tę chwilę nie jest do końca zbadana.

Kosmiczny znak zapytania. Niezwykłe zdjęcie z teleskopu Jamesa Webba

W kosmosie jest olbrzymi znak zapytania i to w sensie dosłownym. Nie jest to żadna przenośnia, kosmiczny teleskop Jamesa Webba uwiecznił na jednym ze zdjęć ogromny znak zapytania na niebie. Naukowcy byli nieco zaskoczeni tym widokiem, ale mają już pierwszą teorię odnośnie tego, czym jest tajemniczy obiekt w kosmosie. Wszystko zaczęło się po tym, jak naukowcy zauważyli dziwną formację podczas analizy zdjęcia systemu Hebrig-Haro 46/47 oddalonego o 1470 lat świetlnych od Ziemi. Przybliżenie na tę niezwykłą formację znajdziecie poniżej.

Czytaj więcej: NASA wybrała firmy, które mają pomóc w eksploatacji Księżyca. Sześć z nich to małe przedsiębiorstwa

Czym jest kosmiczny znak zapytania?

Chociaż najbardziej rzucającymi się w oczy szczegółami na zdjęciu są dwustronne płaty rozchodzące się wachlarzowo od aktywnie formujących się gwiazd centralnych, przedstawione w kolorze pomarańczowym lub ognistym. Jednak niemałym zaskoczeniem dla naukowców stała się inna kosmiczna formacja wyglądająca jak znak zapytania. Na zamieszczonym zdjęciu kosmiczny znak zapytania znajduje się na dole fotografii.

Nie jest żart naukowców ani błąd teleskopu. Ten dziwny kosmiczny obiekt przypominający pytajnik faktycznie istnieje. Naukowcy nie są pewni, czym jest ów znak, ale najbardziej prawdopodobną teorią jest ta, że są to dwie galaktyki wchodzące ze sobą w interakcję. Najprawdopodobniej górna, galaktyka traci swój kształt z powodu siły grawitacyjnej tej znajdującej się poniżej, jej rozpad tworzy takie ciekawe zjawisko na niebie. Jednak żeby potwierdzić swoją teorię, naukowcy będą musieli jednak wykonać dokładniejsze obserwacje kosmicznego znaku zapytania. 

Źródło: radioeska.pl, twitter.com, esawebb.org

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo