Jak wygląda sytuacja na polskiej prawicy? Józwiak: "PiS ma się dobrze, a Konfederacja stoi rozkrokiem"

0
0
0
Bartosz Józwiak
Bartosz Józwiak / Fot. TVMN

W czwartek gościem redaktora Jana Bodakowskiego w programie TV Media Narodowe "Dzień na Żywo" był prezes Unii Polityki Realnej Bartosz Józwiak. Skomentował on sytuację na polskiej scenie politycznej.

W czwartek gościem redaktora Jana Bodakowskiego w programie TV Media Narodowe "Dzień na Żywo" był prezes Unii Polityki Realnej Bartosz Józwiak. Skomentował on sytuację na polskiej scenie politycznej.

Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość obecnie może mówić o względnym spokoju na prawej stronie. W jego opinii Konfederacja nie stanowi obecnie zagrożenia.

PiS ma się dobrze i może mówić, że jest jedyną alternatywą dla Platformy, bo po prawej stronie nie stworzyliśmy żadnej alternatywy, Konfederacja stoi rozkrokiem i nie wie, gdzie pójść - powiedział dr Bartosz Józwiak.

Cały wywiad z Bartoszem Józwiakiem można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe.

Czytaj więcej: Dyrektor Instytutu Pileckiego zwolniona przez Scheuring-Wielgus. Cenne archiwa w niepowołanych rękach

Konfederacja rozpoczyna bój o Parlament Europejski

W poniedziałek w Gama Concept w Warszawie odbyła się inauguracja kampanii wyborczej Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Na początku głos zabrał Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, który skrytykował Unię Europejską i Komisję Europejską za jej ataki wobec patriotów i nacjonalistów.

My nie chcemy żeby ktoś nam tłumaczył jaki mamy prezentować rodzaj patriotyzmu czy nacjonalizmu. Po to mamy naszą scenę polityczną, żeby tutaj o takich rzeczach sobie dyskutować, tutaj ustalić granice, tutaj wydyskutować kompromisy - a na forum Europejskie pojechać, po to żeby dyskutować o wyzwaniach polityki światowej, z której tak się składa, że doskonale widzimy, że Unia Europejska nie ma żadnego wspólnego programu, żadnej wspólnej strategii, mimo że zostały miliardy wydane na zbudowanie europejskiej dyplomacji i pozorów posiadania europejskiej obronności - podkreślił Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Natomiast jeden z liderów Konfederacji poseł Sławomir Mentzen w swoim przemówieniu poruszył temat ograniczania wolności przez Brukselę oraz skrytykował politykę klimatyczną w tym między innymi zakazy wjazdów samochodami spalinowymi do niektórych europejskich miast.

Jedynka na liście Konfederacji do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski Anna Bryłka w swojej wypowiedzi odniosła się do słów przewodniczącej Komisji Europejskiej między innymi na temat Konfederacji i innych prawicowych ugrupowań w Europie.

Tak pani von der Leyen, ma pani rację, idziemy po panią i cieszymy się na to spotkanie. Proszę się już pakować - skwitowała Wiceprezes Ruchu Narodowego Anna Bryłka.

Konfederacja do tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego udaje się pod hasłem "Chcemy żyć normalnie".

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo