Interwencja Winnickiego w Medyce. "Nikt nie kontroluje zboża z Ukrainy"

2
0
0
Anna Bryłka i poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego
Anna Bryłka i poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego / Fot. Twitter

W poniedziałek w Medyce pojawił się poseł Konfederacji Robert Winnicki, który dokonał interwencji poselskiej na granicznym punkcie kontrolnym ws. tranzytu i importu zbóż z Ukrainy do Polski.

  • W poniedziałek w Medyce pojawił się poseł Konfederacji Robert Winnicki. Polityk dokonał interwencji poselskiej na granicznym punkcie kontrolnym ws. tranzytu i importu zbóż z Ukrainy do Polski.
  • Robert Winnicki wskazał, że odpowiedzialnym za obecną sytuację na rynku zbożowym jest minister rolnictwa i rząd Prawa i Sprawiedliwości.
  • Poinformował również, że zboże które wjeżdża do Polski nie spełnia odpowiednich norm.

W poniedziałek w Medyce pojawił się poseł Konfederacji Robert Winnicki. Polityk dokonał interwencji poselskiej na granicznym punkcie kontrolnym ws. tranzytu i importu zbóż z Ukrainy do Polski. Kontrola poselska objęła: Posterunek Kontroli Weterynaryjnej w Medyce; Graniczny Punkt Kontroli Sanitarnej w Medyce;Urząd Celny w Przemyślu;Oddział Celno-Drogowy Medyka; Oddział Celno-Kolejowy Medyka; PKP CARGO Connect Sp. z o.o., Terminal Przeładunkowy Railport Medyka.

Dzisiaj na przejściu granicznym w Medyce Robert Winnicki przeprowadził interwencję poselską ws. tranzytu i importu ukraińskiego zboża do Polski. Konfederacja wraz z rolnikami pyta o jakość importowanego zboża, plombowanie tranzytu kolejowego i drogowego - poinformowała wiceprezes Ruchu Narodowego Anna Bryłka.

Robert Winnicki wskazał, że odpowiedzialnym za obecną sytuację na rynku zbożowym jest minister rolnictwa i rząd Prawa i Sprawiedliwości. Poinformował również, że zboże które wjeżdża do Polski nie spełnia odpowiednich norm.

Minister rolnictwa i cały rząd PiS jest bezpośrednio odpowiedzialny za tragiczną sytuację na rynku zbożowym. Zboże techniczne nie podlega kontroli, a ziarno, które wjeżdża do Polski nie musi spełniać żadnych norm - podkreślił poseł Robert Winnicki.

Według naszych informacji ukraińskie zboże zawiera pozostałości pestycydów, jest zanieczyszczone, a często stojąc kilka dni w niezabezpieczonych wagonach pleśnieje - dodał prezes Ruchu Narodowego.

Źródło: ziemia-przemyska.pl, twitter.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo