Incydent na granicy w Dorohusku. Rolnicy wysypali na jezdnię ukraińskie zboże. Kierowcy ciężarówek zawrócili na Ukrainę

2
0
1
Protest rolników w Polsce
Protest rolników w Polsce / Fot. PAP/Andrzej Jackowski

Protestujący na granicy z Ukrainą w Dorohusku rolnicy zatrzymali w weekend trzy ukraińskie ciężarówki i wysypali z nich zboże na jezdnię.

Protestujący na granicy z Ukrainą w Dorohusku rolnicy zatrzymali dzisiaj trzy ukraińskie ciężarówki i wysypali z nich zboże na jezdnię. Do zdarzenia doszło około godz. 11.30 na drodze krajowej nr 12 prowadzącej do przejścia granicznego. 

Trzy ciężarówki, których kierującymi byli obywatele Ukrainy, wjechały po odprawie na teren Polski. Uczestnicy protestu nie przepuścili dalej tego transportu i w pewnej chwili otworzyli naczepy, co spowodowało częściowe wysypanie się zboża na jezdnię. Kierujący zawrócili w kierunku Ukrainy - poinformowała kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Funkcjonariusze na miejscu wyjaśniali szczegóły zdarzenia i zabezpieczyli materiał dowodowy. Ustalano dane personalne osób, które uczestniczyły w incydencie, przesłuchiwano świadków.

Smutne, że Polacy muszą brać sprawy w swoje ręce, ale gdy Eurokołchoz nie słucha, działa wbrew państwom członkowskim, a lokalne rządy nie potrafią się postawić, to wyjścia nie ma - stwierdził działacz Konfederacji Rafał Mekler.

Czytaj więcej: Świat reaguje na kontrowersyjną wypowiedź Trumpa. Współlider Konfederacji broni byłego amerykańskiego przywódcę. Mentzen: "Trump ma oczywistą rację"

Kukła Kołodziejczaka w Dorohusku

W sieci popularność zyskuje zdjęcie kukły Kołodziejczaka, którą przygotowali rolnicy protestujący w Dorohusku. Kukła zrobiona jest ze słomy, obrana w obdarty garnitur, ma zdjęcie Kołodziejczaka zamiast twarzy. Ponadto na głowie umieszczono pachołek drogowy. Samą kukłę umieszczono na wózku, który znajduje się pod stosem ziarna, prawdopodobnie rozsypanego z ukraińskiego transportu. Dodatkowo, wózek stoi na barwach Unii Europejskiej.

Natomiast według relacji protestujących kukła Kołodziejczaka była wcześniej pchana przez demonstrujących, a na kolanach zamieszczono skrzynkę z napisem skarbonka.

 

 

Źródło: dziennikwschodni.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo