Incydent na Bulwarach Wiślanych. Policja: Sprawcami byli obywatele Gruzji

11
0
28
Zdarzenie na Bulwarach Wiślanych
Zdarzenie na Bulwarach Wiślanych / Fot. Twitter

Media społecznościowe obiegła informacja o ataku dokonanym przez podające się za Ukraińców osoby na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Komenda Stołeczna Policji potwierdziła, że choć doszło do incydentu, wylegitymowani napastnicy byli obywatelami Gruzji. Pojawia się w takim razie pytanie, dlaczego podawali się za Ukraińców?

Incydent na Bulwarach Wiślanych

W ostatnim czasie internet obiegły doniesienia o rzekomym brutalnym pobiciu Polaków przez osoby podające się za Ukraińców na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Informacje te wywołały poruszenie i kontrowersje w opinii publicznej.

Komenda Stołeczna Policji potwierdziła, że choć doszło do incydentu, wylegitymowani napastnicy byli obywatelami Gruzji. 

Prowokacja?

Pierwsze doniesienia podawały, że Polacy zostali pobici przez podających się za Ukraińców po odmowie wypowiedzenia słów „slawa Ukrainie”. Cała sytuacja jednak pozostawia wiele niewiadomych, dlaczego uczestnicy wydarzenia okryci byli ukraińskimi flagami i podawali się za Ukraińców?

Śledztwo w toku

Komenda Rejonowa Policji Warszawa i podjęła śledztwo w sprawie incydentu. Warto jednak podkreślić, że do chwili obecnej nikt nie zgłosił formalnego zawiadomienia w tej sprawie.

Ten przypadek stanowi ostrzeżenie dla społeczeństwa o konieczności starannej weryfikacji informacji przed ich dalszym rozpowszechnianiem. W dzisiejszych czasach, kiedy fałszywe lub manipulacyjne doniesienia mogą szybko się rozprzestrzeniać, umiejętność krytycznego myślenia i analizy źródeł jest niezwykle istotna.

Źródło: tvmn.pl, TVP Info

Sonda
Wczytywanie sondy...
11
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo