Wspieraj wolne media

Iga Świątek zdeklasowała rywalkę i zwyciężyła w turnieju BNP Paribas Warsaw Open

15
0
1
Iga Świątek
Iga Świątek / Fot. Twitter

Iga Świątek osiągnęła imponujący sukces, deklasując Laurę Siegemund i triumfując w turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Polka nie pozostawiła rywalce z Niemiec szans, zwyciężając w pierwszym secie do zera, a w drugim do jednego gema. To pierwszy tytuł Igi wywalczony w Polsce. Świątek udowodniła swoją doskonałą formę i zdolności na korcie, pokonując Niemkę w całkowicie kontrolowanym finale.

Iga Świątek osiągnęła imponujący sukces, deklasując Laurę Siegemund i triumfując w turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Polka nie pozostawiła rywalce z Niemiec szans.

Kolejny wielki sukces Polki

Iga Świątek, obecna liderka światowego rankingu tenisistek, została pierwszą Polką, która wywalczyła tytuł w zawodach cyklu WTA na rodzimej ziemi. Jest to jej 15. laur w karierze, ale ten miał szczególne znaczenie, gdyż uzyskała tytuł w Polsce.

W finale, który został rozegrany zaraz po przerwanym półfinale z powodu problemów z oświetleniem, Świątek pokazała swoją dominację na korcie. Mimo intensywnego dnia wcześniej, w którym rozegrała dwa mecze, w tym zakończony niedawno półfinał, nie dała szans Niemce. W pierwszym secie Polka wygrała aż 6:0, a w drugim utrzymała wysoką formę, zwyciężając 6:1.

Zdecydowane zwycięstwo Igi Świątek

Laura Siegemund, która także miała za sobą wyczerpujący dzień, nie była w stanie sprostać zdecydowanej grze Świątek. Polka grała pewnie i skutecznie, nie tracąc ani jednego seta przez cały turniej.

W swoim przemówieniu po meczu, Iga Świątek wyraziła radość z wygranej i podkreśliła, że ten turniej był dla niej trudniejszy pod względem stresu niż French Open. Dodała, że poświęciła się całkowicie w ostatnim tygodniu, a zwycięstwo miało szczególne znaczenie dla jej rodziny, gdyż jej ojciec, Tomasz, był jednym z organizatorów zawodów.

Źródło: tvmn.pl, RMF24