Wspieraj wolne media

Ons Jabeur wygrała w półfinale Wimbledonu z Sabalenką. Białorusinka kolejny raz o krok od wielkoszemowego tytułu. To był ważny mecz dla Igi Świątek

0
0
1
Ons Jabeur
Ons Jabeur / Fot. Youtube

W piątek na kortach wielkoszlemowego Wimbledonu spotkały się w półfinale Aryna Sabalenka oraz Ons Jabeur. Dla drugiej w rankingu WTA Białorusinki był to ważny pojedynek nie tylko w kontekście finału najważniejszego turnieju dla tenisistów. Walczyła ona również z Igą Świątek o pozycję lidera.

Pierwszy set stał był dla Ons Jabeur oraz Aryny Sabalenki bardzo wyrównany. Zawodniczki prezentowały świetne serwisy oraz nie dawały się przełamać. O zwycięstwie zdecydował, więc tie-break, w którym wygrała Sabalenka. Natomiast w drugiej partii doszło do dwóch przełamań, przy czym jako pierwsza swoje podanie przegrała Ons Jabeur. Białorusinka wyszła na prowadzenie 3:2, a chwilę później podwyższyła je na 4:2.

Kiedy wydawało się, że Sabalenka pewnie zmierza do finału, Jabeur wróciła do gry. Tunezyjka dwukrotnie przełamała białoruską tenisistkę i wygrała seta 6:4.

Obie tenisistki wiedziały, że trzeci set zadecyduje, która z nich znajdzie się w wymarzonym finale Wimbledonu. Przez pierwsze cztery gemy wygrywały swoje podanie, ale sytuacja uległa zmianie w piątym gemie, kiedy Tunezyjka przełamała Białorusinkę.

Ostatecznie był to kluczowy moment spotkania. Od tej pory Sabalenka nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z Jabeur i przegrała całą partię 3:6. Tunezyjka zakończyła spotkanie asem serwisowym.

Rywalką Ons Jabeur w finale turnieju będzie Czeszka Marketa Vondrousova, która w drugim półfinale pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę 6:3, 6:3.

Sabalenka nie zdetronizuje Świątek

Już przed meczem było wiadomo, że jeśli Sabalenka awansuje do finału, wyprzedzi Igę Świątek i zostanie nową liderką światowej listy. 22-letnia Polka odpadła we wtorek w ćwierćfinale, przegrywając ze Switoliną 5:7, 7:6 (7-5), 2:6.

Aryna Sabalenka jest o jedno zwycięstwo od zakończenia 67-tygodniowej serii Igi Świątek jako zawodniczki numer jeden w rankingu - podawała oficjalnie organizacja WTA.

Tak się jednak nie stało i Polka w nowym rankingu, który zostanie opublikowany w poniedziałek, wciąż będzie na jego czele.

Źródło: rmf24.pl