Hołownia mści się na Konfederacji? Usunął projekt z porządku obrad Sejmu. "Jego podpis znika z listy"
W środę rozpoczęło się 13. posiedzenie Sejmu X kadencji. Marszałek Szymon Hołownia w trakcie konferencji prasowej poinformował, że wykreślił z piątkowego porządku obrad projekt Konfederacji o zmianie ordynacji podatkowej.
- Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował, że wykreślił z piątkowego porządku obrad projekt Konfederacji.
- Chodzi o projekt ustawy o zmianie ordynacji podatkowej.
- Lider Polski 2050 stwierdził, że podpisy pod projektem stały się nieważne.
- Zobacz także: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Bocheński: "Mamy bardzo wyrobionych wyborców w Polsce"
W środę rozpoczęło się 13. posiedzenie Sejmu X kadencji. Marszałek Szymon Hołownia w trakcie konferencji prasowej poinformował, że wykreślił z piątkowego porządku obrad projekt Konfederacji o zmianie ordynacji podatkowej. Jego zdaniem podpis pod projektem ustawy posłów Konfederacji wybranych do europarlamentu staje się w takim przypadku nieważny.
Projekt Konfederacji o zmianie ordynacji podatkowej upadł. Kiedy poseł traci mandat, bo został wybrany do Parlamentu Europejskiego to jego podpis znika z listy osób, które podpisały się pod projektem - stwierdził Marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
Prawdopodobnie Marszałek podparł się tutaj art. 36 ust. 3. Regulaminu Sejmu.
Projekt poselski uważa się również za wycofany, jeżeli do czasu zakończenia drugiego czytania, na skutek cofnięcia poparcia, projekt popiera mniej niż 15 posłów spośród tych, którzy podpisali projekt przed jego wniesieniem - czytamy w regulaminie Sejmu.
Patrzcie jacy mściwi po sukcesie Konfederacji! 🤡
Niby w jaki sposób podpis może zniknąć?
Jak podpisywali byli posłami, od kiedy prawo działa wstecz panie @szymon_holownia ? pic.twitter.com/v7Z7O9H4vo — WolnośćTV (@WolnoscTV) June 12, 2024
Poinformował również, że posłowie Konfederacji zostali poinformowani o tym, dlatego będą musieli przedłożyć projekty swoich ustaw ponownie, tych gdzie zabrakło podpisów ze względu na wybór Grzegorza Brauna i Stanisława Tyszki do Brukseli.
Projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej
Podatki powinny przedawniać się po pięciu latach, są jednak przepisy, które przewidują kilka sposobów, żeby wydłużyć ten termin w zasadzie w nieskończoność. Konfederacja proponuje zlikwidować jeden z tych sposobów.
Posłowie tej partii wnieśli do Sejmu projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej (druk nr 386), który dotyczy uchylenia jednej z przesłanek nierozpoczynających lub zawieszających bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego (art. 70 § 6 pkt 1 Ordynacji podatkowej) oraz uchylenia powiązanych z nim przepisów.
Źródło: tvmn.pl, x.com