Hołownia: Potrzebujemy miliona migrantów do pracy, aby uzdrowić rynek pracy w Polsce
Podczas spotkania z mieszkańcami Tczewa, lider partii Polski 2050, Szymon Hołownia, przekonywał, że Polsce potrzebni są imigranci do pracy, aby rozwiązać problemy związane z deficytem pracowników na rodzimym rynku pracy. Hołownia wyraził również swoje przekonanie, że przymusowa relokacja migrantów jest niemądra i niehumanitarna.
Hołownia spotkał się z mieszkańcami Tczewa w piątek, gdzie podkreślił, że Polska 2050 jest przeciwna mechanizmowi przymusowej relokacji migrantów. Zdaniem lidera tej partii, przesuwanie ludzi jak przedmioty jest nieludzkie, a migranci nie powinni być traktowani jak meble, które można przemieszczać z jednego kraju do drugiego.
Apel o otwarcie się na migrację
Hołownia podkreślił również fakt przyjęcia przez Polskę w ostatnich miesiącach milionów uchodźców z Ukrainy, sugerując, że rząd polski nie był w stanie skutecznie wyegzekwować środków finansowych z Brukseli, które miały wesprzeć w związku z tym sytuację.
Polityk apeluje o otwarcie się na migrację i zdaje sobie sprawę, że brakuje rąk do pracy w Polsce, ponieważ populacja maleje, a liczba urodzeń spada. Hołownia argumentuje, że w przyszłości potrzebne będzie przyjęcie miliona migrantów do pracy. Jego propozycje pokrywają się z polityką realizowaną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, który w ostatnich latach przyjął rekordową ilość imigrantów.
i tak będzie jeśli nie odsuniemy PIS od władzy i dalej będą w ekspresowym tempie ściągać "legalnych muzułmanów" do pracy w Polsce.
NIe dajcie się nabrać. PIS = PO ta sama polit zniszczenia narodu polskiego i podmiany etnicznej, zamiast Polaków ukraincy i imigranci. PIS won! pic.twitter.com/su26zMIV5A — Falcon 2 Hellcat (@Falcon_Hellcat) July 2, 2023
Wnioski z doświadczeń innych krajów
Hołownia apeluje o przyjęcie migrantów, którzy są potrzebni na rynku pracy, aby mogli płacić składki i podatki. Jego zdaniem, jeśli Polacy nie chcą mieć dzieci, ktoś musi pracować, aby utrzymać stabilność kraju. Polityk zachęca również do wyciągania wniosków z błędów popełnionych przez inne kraje europejskie, takie jak Niemcy, Holandia czy Francja, i otwarcia się na migrację w celu rozwiązania problemów demograficznych i ekonomicznych.
Źródło: tvmn.pl, TVP Info