Wspieraj wolne media

Główne cele Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2024. Łażewska-Hrycko: "Zakładamy, że w 2024 roku PIP przeprowadzi 60 tys. kontroli"

0
0
0
Szefowa Państwowej Inspekcji Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko
Szefowa Państwowej Inspekcji Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko / Fot. Youtube

Szefowa Państwowej Inspekcji Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przedstawiła program tej instytucji na 2024 rok. Ujawniła ile PIP zamierza przeprowadzić kontroli, a także jakie stawia sobie cele na ten rok.

Szefowa Państwowej Inspekcji Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko przedstawiła program tej instytucji na 2024 rok. Zaznaczyła, że jednym z priorytetów przy konstruowaniu tego dokumentu były zalecenia formułowane przez Radę Ochrony Pracy oraz komisje sejmowe. Ujawniła również, że PIP zamierza przeprowadzić w tym roku około 60 tys. kontroli.

Zakładamy, że w 2024 roku Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi 60 tys. kontroli. Planujemy też, że z różnymi formami działań prewencyjnych dotrzemy do co najmniej 35 tys. podmiotów, w tym do pracodawców i przedsiębiorców, pracowników, rolników indywidualnych, uczniów i studentów - przekazała Katarzyna Łażewska-Hrycko.

Główny inspektor pracy wskazała, że tradycyjnie większość kontroli będzie wynikiem skarg kierowanych do inspekcji pracy. Podkreśliła, że wciąż wpływa ich bardzo dużo, co może świadczyć m.in. o rosnącej świadomości pracowników.

W tym roku przeprowadzimy np. kontrole ukierunkowane na przestrzeganie przepisów o czasie pracy pracowników administracyjnych w sądach i prokuraturach - zapowiedziała szefowa Państwowej Inspekcji Pracy.

Czytaj więcej: Macron kreuje się na nowego króla Francji? Wystawia młodego Premiera przeciwko swoim rywalom. Ciekawe spostrzeżenia Kacpra Kity

Nowe zadania Państwowej Inspekcji Pracy na rok 2024

Nowymi zadaniami w 2024 r. w zakresie prawnej ochrony pracy będzie przestrzeganie przepisów prawa pracy w zakresie czasu pracy, urlopów wypoczynkowych w jednostkach samorządu terytorialnego, a także przestrzeganie przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

Ważnym elementem naszych działań będzie realizacja zadań związanych z kontrolą legalności zatrudnienia zarówno obywateli polskich, jak i cudzoziemców - zaznaczyła Łażewska-Hrycko.

Podkreśliła, że z perspektywy istotnej dla gospodarki branży transportowej kluczowe będzie prowadzenie kontroli w zakresie delegowania kierowców w sektorze transportu drogowego.

Źródło: radiomaryja.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo