Gdańskie obchody 39. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Organizatorzy zapraszają 19 października na wspólną Mszę Świętą

0
0
3
Pogrzeb bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Pogrzeb bł. ks. Jerzego Popiełuszki / Fot. Wikimedia Commons

Gdańskie obchody 39. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się 19 października, czyli w Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. To święto państwowe zostało ustanowione w hołdzie bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski.

  • Gdańskie obchody 39. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki już 19 października.
  • Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na obchody i wspólną Mszę Świętą.
  • Po ceremonii odbędzie się prezentacja wystawy plenerowej Instytutu Pamięci Narodowej dotytczącej kapelana "Solidarności".
  • Zobacz także: Jest nas coraz mniej. GUS podał dane dotyczące sytuacji demograficznej

Uroczystości 39. rocznicy zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki przez komunistyczną bezpiekę rozpoczną się w Kościele Morskim w Gdańsku (ul. Oliwska 2) w czwartek 19 października o godz. 18.30.

Świątynia związana jest z historią "Solidarności". Jej gwardian, o. Dominik Kabattek, odprawił 23 sierpnia 1980 roku Mszę św. dla strajkujących portowców. Także w późniejszych latach kościół był duchowym oparciem dla członków "Solidarności".

Czytaj więcej: Bosak został zapytany o Korwin-Mikkego. "Jego komentarze nam zaszkodziły"

Program uroczystości z okazji śmierci bł. ks. Popiełuszki

W programie wydarzenia jest uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Szlachetki, poświęcenie figury oraz wprowadzenie do świątyni relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po ceremonii odbędzie się prezentacja wystawy plenerowej Instytutu Pamięci Narodowej dotytczącej kapelana "Solidarności" pt. "Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności".

Wśród gości będą obecni przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej i członkowie "Solidarności".

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo