Wspieraj wolne media

Niemcy przerzucają migrantów do Polski. Nasze służby są rozbrojone? Fritz: "Polskie służby graniczne nie posiadają wystarczającej ilości zasobów ludzkich"

0
0
2
Poseł Konfederacji Roman Fritz
Poseł Konfederacji Roman Fritz / Fot. TVMN

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Konfederacji Roman Fritz. Skomentował on między incydent z niemieckim przewozem imigrantów do Polski za pomocą radiowozu.

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Konfederacji Roman Fritz. Skomentował on między incydent z niemieckim przewozem imigrantów do Polski za pomocą radiowozu. W tej sprawie Premier Donald Tusk miał porozmawiać z Kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

Pogranicznicy niemieccy wpuszczają selektywnie, samochody z kierowcami o podejrzanym wyglądzie są sprawdzani. Niemcy zachowują się poważnie, w Polsce nie ma takich sytuacji, wpuszczamy każdego, jak leci - ocenił poseł Konfederacji.

Polskie służby graniczne nie posiadają wystarczającej ilości zasobów ludzkich, przekierowane są na stronę wschodnią jednostki operacyjne. To jest duże niebezpieczeństwo - wyjaśnił Roman Fritz.

Czytaj więcej: Polityk Zielonych zaszokowała: Wyobraźcie sobie, że w drużynie byliby tylko biali niemieccy gracze

Fritz ostrzega przed wciąganiem Polski w wojnę

W dalszej części rozmowy poseł Fritz wyjaśnił, że ewentualny konflikt zbrojny między Iranem i Izraelem mocno wpłynie na polskie bezpieczeństwo.

Jeszcze nie mamy zaognionego konfliktu między Izraelem a Iranem, wtedy dopiero będzie klęska dla nas i katastrofa - ocenił.

Zauważył również, że Polska zmuszona do ochrony granic za pomocą wojsk zmechanizowanym, zmniejsza gotowość bojową na wypadek konfliktu.

Jeżeli wojska zmechanizowane wyciągamy, by broniły wschodnią granicę, to wyrywamy te wojska z ich zasadniczych celów. Będziemy nieprzygotowani w przypadku konfliktu zbrojnego - wyjaśnił polityk.

Jego zdaniem Polska stoi jednocześnie przed ogromnym wyzwaniem katastrofy demograficznej. To wpłynie na gospodarkę i przyszłe emerytury.

Polska stoi przed problemem katastrofy demograficznej, nie ma kto pracować, brak jest dzieci. Kto tu będzie mieszkał, skoro nie ma Polaków? Żadne 500 czy 800 plus by nie pomogły, to problem kulturowy - wyjaśnił Roman Fritz.

Cały wywiad z Romanem Fritzem można obejrzeć na platformie Facebook, Banbye oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo