Dr Bawer Aondo-Akaa wziął udział w Marszu dla Życia w Paryżu. Prawicowy aktywista o aborcji: "To jest rzecz haniebna, to jest rzecz obrzydliwa"
Dr Bawer Aondo-Akaa wziął w tym roku udział w Marszu dla Życia w Paryżu i z bliska przyglądał się protestowi Francuzów przeciwko wpisaniu aborcji do konstytucji. Czy Polsce grozi to samo? Niedawno Sejm przyjął nowelizację ustawy farmaceutycznej o tabletce dzień po.
- Dr Bawer Aondo-Akaa wziął w tym roku udział w Marszu dla Życia w Paryżu.
- Francuzi, przeważnie z młodego pokolenia protestowali w sprawie wpisaniu aborcji do konstytucji.
- Polski aktywista ostrzegał przed podobnymi krokami prowadzonymi w naszym kraju.
- Zobacz także: Ważne wsparcie dla rolników. Solidarność dołącza do protestów. Piotr Duda: "Będziemy wspólnie organizować akcje protestacyjne"
Dr Bawer Aondo-Akaa wziął w tym roku udział w Marszu dla Życia w Paryżu i z bliska przyglądał się protestowi Francuzów przeciwko wpisaniu aborcji do konstytucji.
Jak to możliwe, że w dzisiejszej Francji mordowanie dzieci nienarodzonych poprzez aborcję można wpisać do konstytucji. To jest rzecz haniebna, to jest rzecz obrzydliwa. Młodzi Francuzi są przeciwko temu - powiedział dr Bawer Aondo-Akaa.
Dzień dobry!
Zdjęcie zostało zrobione podczas @MarchePourLaVie AD 2024 (21.01.2024 #Paris). pic.twitter.com/wRLM41kmZe — Bawer Aondo - Akaa (@B_Aondo) January 22, 2024
Wskazał również, że Polska również zmaga się z niebezpieczeństwem przyzwalania na mordowanie nienarodzonych dzieci.
Diaboliczna lewica, razem z Platformą Obywatelską i PSL'em i z partią Szymona Hołowni, również będą wkrótce procedowali dwa projekty ustaw ludobójczo-aborcyjnych.Ustawy, które godzą w życie dzieci nienarodzonych - dodał.
Czytaj więcej:
Sejm przyjął nowelizację ustawy w sprawie tabletki dzień po
Sejm uchwalił w ubiegły czwartek nowelizację Prawa farmaceutycznego, która przewiduje dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych dla osób powyżej 15 lat. Tabletkę z nim należy zażyć maksymalnie do 120 godzin od współżycia.
Najpierw Sejm odrzucił wniosek Konfederacji o odrzucenie projektu w całości. Odrzucono też wnioski mniejszości. W głosowaniu nad całością ustawy za głosowało 224 posłów, przeciw było 196, wstrzymał się 1 poseł.
Parlamentarzystką, która nie zagłosowała była Katarzyna Sójka z PiS-u. Pozostali posłowie jej partii byli na "nie". Przeciwni byli też wszyscy politycy Konfederacji i Kukiz'15 oraz siedmiu przedstawicieli PSL-u: Marek Biernacki, Andrzej Grzyb, Urszula Nowogórska, Ireneusz Raś, Marek Sawicki, Jacek Tomczak, Piotr Zgorzelski.
Źródło: tvmn.pl, stronazycia.pl, youtube.pl