Do częstochowskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych. Sprawa dotyczy profanacji wizerunku Matki Bożej na tzw. Marszu Równości. W Polsce dochodzi do coraz większej liczby ataków na Kościół
Do Prokuratury Rejonowej Częstochowa - Północ wpłynęło zawiadomienie dotyczące obrazy uczuć religijnych podczas tzw. marszu równościowego.
- Do Prokuratury Rejonowej Częstochowa - Północ wpłynęło zawiadomienie dotyczące obrazy uczuć religijnych.
- Chodzi o profanacje wizerunku Matki Bożej na tzw. Marszu Równości, gdzie aureola była w barwach LGBT.
- Niestety w Polsce dochodzi do coraz częstszych prowokacji, profanacji i ataków na kościóły.
- Zobacz także: Konferencja Episkopatu Polski zajęła stanowisko w sprawie aborcji i zaburzeń psychicznych. Mocny głos polskich biskupów. "Obowiązkiem lekarza są starania o zachowanie zdrowia i życia dziecka"
Do Prokuratury Rejonowej Częstochowa - Północ wpłynęło zawiadomienie dotyczące obrazy uczuć religijnych podczas tzw. marszu równościowego. Chodzi o prezentowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na którym domalowano tęczową aureolę.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek, poinformował, że zawiadomienie wpłynęło od osoby prywatnej. Dotyczy V Marszu Równości, zorganizowanego 12 sierpnia w Częstochowie.
Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie celem wszczęcia dochodzenia. W toku tego dochodzenia zostanie przesłuchany w charakterze świadka mężczyzna, który zawiadomił o przestępstwie w tej sprawie. Zostaną również przesłuchani ewentualni inni świadkowie, jak również prokuratura i policja zapozna się materiałami, które zostały zabezpieczone przez policję w trakcie obserwacji tego zgromadzenia. W toku dalszego postepowania prokurator rozważy również powołanie biegłego w tej sprawie - powiedział prokurator Tomasz Ozimek.
Coraz więcej przypadków ataków na katolickie wartości
Podobne sprawy miały miejsce już kilkakrotnie. W kwietniu tego roku Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał Kamilę Ł. B. na 5 miesięcy ograniczenia wolności i wykonywanie w tym czasie prac społecznych w wymiarze 20 godzin w miesiącu.
Kobieta niosła podobny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą w tęczowych barwach podczas marszu w 2022 roku. Towarzysząca jej wówczas Magdalena W. D. została ukarana grzywną w wysokości 2 tys. złotych. Po sprzeciwie od wyroku sąd wyznaczył termin rozpoczęcia procesu na 25 października.
Źródło: radiomaryja.pl