Wspieraj wolne media

Zmiany w Parlamencie Europejskim. Bocheński: "Powinniśmy zostać zwolnieni z obowiązywania paktu migracyjnego"

0
0
5
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Marcin Obara

W piątkowym programie "Dzień na Żywo" w TV Media Narodowe wystąpił nowo wybrany europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tobiasz Bocheński. Powiedział on, że należy zapobiec federalizacji Unii Europejskiej.

W piątkowym programie "Dzień na Żywo" w TV Media Narodowe wystąpił nowo wybrany europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tobiasz Bocheński. Powiedział on, że należy zapobiec federalizacji Unii Europejskiej. 

Mamy dużo do zrobienia. Po pierwsze walka o brak dalszej federalizacji w  duchu niemieckim. Po drugie akcent na politykę zagraniczną i bezpieczeństwa. Musimy też walczyć z biurokracją - powiedział Tobiasz Bocheński.

Stwierdził również, że Polska powinna się domagać odroczenia wdrożenia paktu migracyjnego w naszym kraju.

Możemy domagać się od KE wydania oświadczenia, w którym KE potwierdzi, że przyjęliśmy migrantów. Powinniśmy zostać zwolnieni z obowiązywania paktu migracyjnego na kilkanaście lat - stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Francja i Belgia powinny przeprosić, nie powinniśmy płacić za ich politykę - dodał polityk.

Czytaj więcej: Dyskusja o pakcie migracyjnym. Poseł Koalicji Obywatelskiej chwaliła postawę Tuska. Wiśniewska: "Rząd Donalda Tuska nie poparł rozwiązań w pakcie"

Bocheński skrytykował przenoszenie polskich sporów do Brukseli

Polityk stwierdził, że choć europosłowie skupiają się na pracy w Brukseli to nie mogą zapominać o cyklicznych spotkaniach ze swoimi wyborcami.

Połowę czasu powinno się poświęcać na miejscu w Brukseli, a połowę czasu spędzać na pracy obok swoich wyborców - wyjaśnił Bocheński.

Skrytykował również przenoszenie polskich sporów wewnętrznych do Parlamentu Europejskiego. 

Wynoszenie kłótni polskich do PE to jest wstyd. Najbliższe są nam partie konserwatywne i prawicowe, AFD jest dla nas nieakceptowalna. W doraźnych koalicjach jestem w stanie współpracować z każdym - ocenił polityk.

Zakres niewiedzy Marty Wcisło jest zatrważający. Mieliśmy rację w podstawowych wektorach polityki, wierzę, że przyszłe wybory będą należały do PiS - dodał Bocheński.

Cały wywiad z Tobiaszem Bocheńskim można obejrzeć na platformie Facebook, Banbye oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo