Wspieraj wolne media

Belgijska policja zastrzeliła zamachowca. Tunezyjczyk był podejrzewany o handel ludźmi

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA

Belgijskie media podają, że zamachowiec, który w poniedziałek zabił dwóch kibiców ze Szwecji został zastrzelony przez policję. 45-letni Tunezyjczyk w Belgii przebywał nielegalnie.

W poniedziałek mecz pomiędzy Belgią a Szwecją w ramach eliminacji do mistrzostw Europy został przerwany, a następnie anulowany. Około godziny 19:00 mężczyzna wykrzykujący “Allah akbar” zastrzelił dwóch szwedzkich kibiców, trzecia osoba została ciężko ranna. Do tragedii doszło w pobliżu Place Sanctelette w dzielnicy Molenbeek, która znajduje się ok. 5 km od stadionu Króla Baudouina.

Terrorysta nie tylko zbiegł, ale zamieścił również w mediach społecznościowych nagranie, w którym stwierdził, że należy do Państwa Islamskiego i pochwalił się “zabijaniem niewiernych”, a za motyw napaści podał chęć “pomszczenia muzułmanów”. Zamachowca poszukiwało przez całą noc 5 tysięcy belgijskich policjantów. 

Zamachowiec z Belgii zastrzelony

We wtorek rano media poinformowały, że został postrzelony przez funkcjonariuszy. Miało do tego dojść w jednej z kawiarni. Tunezyjczyk zmarł w drodze do szpitala. Informację potwierdził minister spraw wewnętrznych Belgii Annelies Verlinden.

Przy mężczyźnie znaleziono broń, której użył podczas zamachu. Teraz policja potwierdza oficjalnie tożsamość zabitego przy pomocy odcisków palców.

Czytaj także: Wielka Brytania. Przestępcy będą unikać więzień, ponieważ te są przepełnione

W Belgii przebywał nielegalnie

Zamachowiec został zidentyfikowany przez belgijskie media jako Abdesalem L. 45-letni Tunezyjczyk w 2019 roku dostał odmowę, jeśli chodzi o azyl i otrzymał nakaz opuszczenia kraju. Mieszkał nielegalnie w jednej z dzielnic Brukseli - Schaerbeek.

Belgijski minister sprawiedliwości Vincent Van Quickenborne powiedział, że 45-latek był podejrzewany przez władze m.in. o handel ludźmi i stwarzanie zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego.

Źródło: ft.com, rmf24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo