Bayer Leverkusen musi zapłacić karę? Chodzi o niepoprawny politycznie baner. Kibice sprzeciwili się lobby LGBT
Niemiecki klub piłkarski Bayer Leverkusen będzie musiał ponieść karę w wysokości 18 tysięcy euro. Chodzi o transparent, jaki pojawił się na jednym z meczów wyjazdowych. Prezes Bayeru Fernando Carro zdążył już przeprosić niemiecki związek DFB.
- Podczas jednego z wyjazdowego spotkania w rundzie jesiennej, kibice Bayeru Leverkusen wywiesili niepoprawnie polityczny transparent.
- W haśle kibice Aptekarzy dali wyraz sprzeciwu wobec agendy LGBT.
- Teraz niemiecki zespół musi ponieść karę nałożoną przez niemiecki związek DFB.
- Zobacz także: Nie będzie laptopów dla dzieci? Minister Edukacji anulowała projekt poprzedników. Nowacka: "Laptopy były rozdawane bez żadnych szczególnych pomysłów"
Niemiecki klub piłkarski Bayer Leverkusen będzie musiał ponieść karę w wysokości 18 tysięcy euro. Chodzi o transparent, jaki pojawił się na jednym z meczów wyjazdowych. Na transparencie pojawiło się hasło "Istnieje wiele stylów muzycznych, ale tylko dwie płcie".
Kibice z Leverkusen pokazali w 2023 baner przeciwko #gender:
„Istnieje wiele gatunków muzycznych, ale tylko 2 płcie”
Teraz Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) nałożył na kibiców grzywnę w wysokości 18 000 euro za "niesprawiedliwe zachowanie dyskryminujące". pic.twitter.com/BPYuhZgz86— Myślozbir (@myslozbir) January 30, 2024
Zdaniem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, hasło przygotowane przez kibiców Bayeru było dyskryminujące i niesportowe. Sytuacja miała miejsce jesienią ubiegłego roku podczas meczu wyjazdowego z Werderem Brema.
Czytaj więcej: Historyczny transfer w Formule 1. Hamilton odchodzi do największego rywala. Tyle zarobi w Ferrari wielokrotny mistrz świata
Przeprosiny ze strony prezesa Bayeru
Dyrektor zarządzający Bayeru Fernando Carro pokajał się, przyznając że takie działanie było niewłaściwe. Dodał również, że nie miało ono nic wspólnego z wartościami takimi jak otwartość i tolerancja. Podkreślił, że Bayer 04 takie właśnie wartości reprezentuje jako organizacja.
Jak zauważają media, w niemieckim środowisku piłkarskim mamy do czynienia z jednoznacznym wsparciem dla środowisk LGBT i gender. Wielokrotnie na stadionach można zobaczyć tęczową symbolikę.
Źródło: marsz.info, opoka.org.pl