Aktorka łódzkiego teatru nagrodzona za rolę w spektaklu pro-life

2
0
2
Agnieszka Skrzypczak
Agnieszka Skrzypczak / Fot. screen/Facebook/Teatr im. Stefana Jaracza

Agnieszka Skrzypczak otrzymała wyróżnienie aktorskie 2. edycji Festiwalu Sztuki Aktorskiej Teatropolis w Łodzi za monodram „Ifigenia ze Splott”.

Skrzypczak nagrodzona za monodram „Ifigenia ze Splott”

Spektakl w reż. Filipa Gieldona wystawiony w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi to wzruszająca opowieść o przemianie serca, którą dokonać może tylko bezwarunkowa miłość matki do dziecka.

Bohaterka to wulgarna młoda kobieta, która żyje z zasiłku i na garnuszku babci. Nie stroni od używek, łatwo popada w furię, bywa agresywna. Trzeba jej się jednak bliżej przyjrzeć, by dostrzec, że Ifigenia odczuwa po prostu ogromną pustkę, brak miłości i samotność. Kontakty z mężczyznami z pewnością tych deficytów nie uzupełnią. Życie kobiety bez wątpienia wyglądałoby tak samo, gdyby nie nagły zwrot akcji w jej życiu. Ifigenia doświadcza ogromnej przemiany, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Los stawia przed nią ogromne wyzwanie…

Rola głównej bohaterki napisana jest w sposób, który pozwala aktorce na wykreowanie szerokiego spektrum emocji. Wcielająca się w Ifigenię Agnieszka Skrzypczak została doceniona za: „wielowymiarowy portret współczesnej dziewczyny, poszukującej wartości w świecie tych wartości pozbawionym oraz za przypomnienie siły aktorstwa w Łodzi”.

Nagrodę przyznała kapituła w składzie: Andrzej Seweryn, Anna Seniuk, Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski i Krzysztof Witkowski. Spektakl został zakwalifikowany do konkursu spośród kilkuset zgłoszeń i znalazł się wśród 9 nominowanych przedstawień w kategorii Open. Równorzędne wyróżnienia aktorskie jury przyznało także Agnieszce Przepiórskiej i Łukaszowi Lewandowskiemu.

Nagrodzony spektakl będzie można zobaczyć na scenie w Teatrze Jaracza w Łodzi 6 i 7 kwietnia o godzinie 19.

 

Źródło: afirmacja.info

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo