3 lata więzienia za próbę wyszarpania torby w barwach LGBT. Powstała petycja ws. uwolnienia dziewczyny
Młoda dziewczyna trafiła do więzienia na 3 lata za próbę wyszarpania torby w barwach ruchu LGBT. Ordo Iuris działa w obronie członkini Młodzieży Wszechpolskiej.
- Sytuacja miała miejsce podczas tzw. marszu równości w 2020 r. Dziewczyna została skazana za rzekomy rozbój i próbę kradzieży.
- Ws. Mariki powstała petycja o ułaskawienie. Instytut Ordo Iuris złożył do Prokuratora Generalnego wniosek o przerwę w odbywaniu kary.
- Marcin Ostrowski z Młodzieży Wszechpolskiej: Dla porównania. Margot w ramach sankcji za przestępstwa otrzymał prace społeczne.
- Zobacz także: Ujawniono kolejny mail Dworczyka. Prowadził rozmowy z Konfederacją. "Bosak nadal twierdzisz, że żadnych rozmów z PiS nie było?"
Chcę Wam dziś przedstawić Marikę. Młodą dziewczynę, która za szarpaninę o tęczową szmatę o wartości 15 zł dostała 3 lata więzienia na twardo. Właśnie przebywa w zakładzie karnym. To jasna niesprawiedliwość podyktowana upolitycznieniem wymiaru sprawiedliwości - napisał w mediach społecznościowych Marcin Ostrowski z Młodzieży Wszechpolskiej.
Sytuacja miała miejsce podczas tzw. marszu równości w 2020 r. Następnie Marika została skazana na trzy lata więzienia za rzekomy rozbój i próbę kradzieży. Od roku przebywa w zakładzie karnym. Sąd za jedną z okoliczności obciążających Marikę uznał jej działalność w Młodzieży Wszechpolskiej.
Petycja o ułaskawienie Mariki
Ws. Mariki powstała petycja o ułaskawienie. Instytut Ordo Iuris złożył do Prokuratora Generalnego wniosek o przerwę w odbywaniu kary przez dziewczynę, która trafiła do więzienia za próbę wyszarpania torby w barwach ruchu LGBT.
Złożono też modyfikację wniosku o ułaskawienie skierowanego wcześniej przez rodziców dziewczyny. Ordo Iuris domaga się anulowania reszty kary. Po złożeniu przez Instytut wniosków dowodowych, sąd wydał pozytywną opinię w sprawie Mariki.
W petycji wskazano, że chociaż Marika działając w emocjach “przekroczyła granice dopuszczalnej formy sprzeciwu wobec poglądów innych osób”, to jednak nie spowodowała ona “straty materialnej ani nie wyrządziła krzywdy fizycznej jej właścicielce, która uprawniałaby sąd do wydania wyroku bezwzględnego pozbawienia wolności”.
Na stronie wolnoscdlamariki.pl można podpisywać petycję do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o ułaskawienie dziewczyny.
Czytaj także: Przeszedł na islam i planował zamach. Wzorował się na byłym szefie Al-Kaidy. Żaryn: Zagrożenie było realne
Nierówne traktowanie przez sądy
Dla porównania. Margot w ramach sankcji za przestępstwa otrzymał prace społeczne. Przypomnijmy, że ten troglodyta zaatakował człowieka oraz napadł z nożem w ręku na samochód pro life. Tutaj nie ma symetrii. Jest jawna dyskryminacja - napisał Ostrowski.
Chcę Wam dziś przedstawić Marikę. Młodą dziewczynę, która za szarpaninę o tęczową szmatę o wartości 15 zł dostała 3 lata więzienia na twardo. Właśnie przebywa w zakładzie karnym. To jasna niesprawiedliwość podyktowana upolitycznieniem wymiaru sprawiedliwości.1/2 pic.twitter.com/AVPT9QFaPJ — Marcin Osowski (@MarcinOsowski2) July 13, 2023
Przypomnijmy, że w czerwcu 2020 r. Michał Sz., przedstawiający się jako “Margot” zaatakował wraz z innymi aktywistami wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia. Sąd wymierzył mu karę 1 roku ograniczenia wolności w postaci wykonywania nieodpłatnych prac na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.
Źródło: twitter, ordoiuris.pl