13 grudnia protest środowisk narodowych pod KPRM. "To wtedy władzę przejmie Tusk, który działa pod dyktando Niemiec i UE"
Roty Marszu Niepodległości zachęcają do udziału w proteście środowisk narodowych. Manifestacja odbędzie się 13 grudnia pod Kancelarię Premiera Rady Ministrów. Tego dnia rozpoczną się rządy Donalda Tuska.
- 13 grudnia 1981 roku władze komunistyczne na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim wprowadziły w Polsce stan wojenny.
- Roty MN: Dziś ponownie 13 grudnia zapisuje się czarną kartą w historii. To właśnie tego dnia swoje rządy rozpocznie nowy rząd, któremu przewodzić będzie Donald Tusk (...).
- Organizacja zaprasza na protest środowisk narodowych, “które nie zgadzają się na to, abyśmy podobnie jak 42 lata temu musieli walczyć o naszą Niepodległość i Suwerenność”.
- Zobacz także: Powstała partia hołubiąca Gierka. Będzie walczyć o o obiektywną ocenę PRL. Wśród współzałożycieli Andrzej Jaroszewicz
13 grudnia 1981 roku władze komunistyczne na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim wprowadziły w Polsce stan wojenny. Roty Marszu Niepodległości przypominają, że rozpoczął się wtedy okres represji polskich patriotów, którzy pod szyldami “Solidarności” próbowali zwalczać komunistyczny system i moskiewskich towarzyszy, którzy rządzili wówczas Polską.
Dziś ponownie 13 grudnia zapisuje się czarną kartą w historii. To właśnie tego dnia swoje rządy rozpocznie nowy rząd, któremu przewodzić będzie Donald Tusk, postać znana z prześladowania swoich politycznych przeciwników, działający pod dyktando Niemiec i Unii Europejskiej - napisało Stowarzyszenie Roty Niepodległości.
Protest środowisk narodowych pod KPRM
Organizacja zaprasza w środę 13 grudnia pod Kancelarię Premiera Rady Ministrów w Warszawie na protest środowisk narodowych, “które nie zgadzają się na to, abyśmy podobnie jak 42 lata temu musieli walczyć o naszą Niepodległość i Suwerenność”.
Czytaj także: Ulicami Warszawy i innych polskich miast przeszły Procesje Różańcowe za Życiem
Zmiany w traktatach unijnych
22 listopada Parlament Europejski wykonał krok w stronę budowy unijnego superpaństwa. Przyjęto wówczas sprawozdanie dotyczące zmian unijnych traktatów.
W zapisach pojawiły się m.in. likwidacja prawa weta w 65 przypadkach oraz zwiększenie kompetencji unijnych w dziedzinach takich jak klimat, gospodarka czy edukacja. Kontrowersje budzi również wzmocnienie pozycji Komisji Europejskiej oraz pomysł wprowadzenia instytucji ogólnounijnego referendum.
Zapisom tym sprzeciwiają się szczególnie politycy PiS i Konfederacji, którzy wskazują, że zmiana unijnych traktatów jest sprzeczna z naszą konstytucją, godzi w suwerenność i ma m.in. na celu zmniejszenie roli NATO w Europie.
Źródło: facebook.com