Sprzed Krzyża Wołyńskiego na Powązkach Wojskowych zniknęły zapalone znicze. Wolontariusze są w trakcie wyjaśniania sprawy. "W najbliższym czasie poinformujemy o rozwoju sytuacji"

3
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/X/@WspolnotaPamiec

Stowarzyszenie Wspólnota i Pamięć poinformowało o zniknięciu zniczy i kwiatów sprzed Krzyża Wołyńskiego na Powązkach Wojskowych. Sprawa ma zostać w najbliższym wyjaśniona przez wolontariuszy.

Stowarzyszenie Wspólnota i Pamięć poinformowało o zniknięciu zniczy i kwiatów sprzed Krzyża Wołyńskiego na Powązkach Wojskowych. Zostały one postawione w trakcie święta Wszystkich Świętych przez Kresowiaków.

Szanowni Państwo! Sprzed Krzyża Wołyńskiego na Powązkach Wojskowych zniknęły zapalone znicze, a także wieńce i stroiki. W minionych tygodniach stawiali je Kresowianie, działacze społeczni, politycy i polscy patrioci - poinformowało stowarzyszenie Wspólnota i Pamięć. 

Organizacja ma wyjaśnić sytuację w najbliższym czasie. 

Wiele z tych oznak pamięci zostało pozostawionych przez nasze Stowarzyszenie. Jesteśmy w trakcie wyjaśniania sprawy, w najbliższym czasie poinformujemy o rozwoju sytuacji - podkreślono w komunikacie.

Czytaj więcej: 17-latek z Michałowic pod Krakowem pobił 7-letniego chłopca! Sprawa ma zostać zgłoszona na policję. Internauci nie szczędzą słów oburzenia [WIDEO]

Zaduszki Wołyńskie w Warszawie

Zaduszki Wołyńskie to wieczór pamięci o ofiarach ludobójstwa na Kresach II RP. Wydarzenie już po raz drugi organizuje Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć", znane m.in. z akcji "Wołyń na Powązki". Tym razem odbywa się ono w ramach Forum Niepodległości.

W Zaduszkach wystąpią między innymi: Stanisław Srokowski, Leszek Żebrowski, Witold Gadowski i Marek Miśko. Wydarzenie wzbogaci koncert

Lecha Makowieckiego i recytacja poezji kresowej i patriotycznej w wykonaniu aktora Leszka Zdunia. Organizatorzy zapewniają, że to nie wszyscy zaproszeni goście specjalni.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo